לוח אירועים
הצטרפות >
החברה ההיסטורית הישראלית
אודות החברה ההיסטורית הישראלית
אודות החברה ההיסטורית הישראלית
חברי הוועד המנהל
מאזנים ודוחות

החברה ההיסטורית הישראלית פועלת לקידום מקצוע ההיסטוריה בכלל ותולדות עם ישראל בפרט. החברה נוסדה בשנת 1926. היום חברים בחברה ההיסטורית כאלף חברים. היא מפרסמת שני כתבי עת, ציון והיסטוריה, האחד בתולדות עם ישראל והאחר בהיסטוריה כללית. בכתבי עת אלה מתפרסמים מחקריהם של חוקרים מתחומים שונים, בארץ ובעולם.

החברים בחברה ההיסטורית הישראלית מקבלים את שני כתבי העת וכן הנחה של 25% בהוצאת מרכז זלמן שזר. אתר החברה ההיסטורית יחליף מעתה את ידיעון החברה ההיסטורית.

בראש הנהלת החברה ההיסטורית הישראלית עומדת פרופ' מירי אליאב-פלדון. בישיבה הראשונה של ההנהלה החדשה נבחרה פרופ' אליאב-פלדון פה אחד לראשות החברה, ולתפקידי הסגנים נבחרו פרופ' ירון הראל ופרופ' רם בן שלום.


ההנהלה, המורכבת מהיסטוריונים מכל האוניברסיטאות בארץ, נבחרת אחת לארבע שנים מקרב חברי מועצת החברה ההיסטורית. הנהלה חדשה נבחרה בחודש יוני 2015 לארבע שנים. המועצה מתכנסת אחת לשנה והיא נבחרת על ידי האסיפה הכללית של החברה ההיסטורית הישראלית, המתכנסת אחת לארבע שנים.

החברה ההיסטורית מארגנת מפגשי חוקרים, כנסים בינלאומיים וימי עיון המוקדשים לנושאים מרכזיים בחקר תולדות עם ישראל וכנס שנתי.

 פעילות החברה ההיסטורית נתמכת על ידי משרד התרבות והספורט.