כתב העת היה היה

'היֹה היָה' הוא פרוייקט ייחודי וראשוני מסוגו בארץ. זהו כתב עת היסטורי שנכתב, נערך, מופק ומשווק על ידי סטודנטים לתחומים ההיסטוריים. מתפרסמים בו מאמרים שנכתבו על ידי סטודנטים מכל האוניברסיטאות בארץ אשר עובדו מתוך עבודות מצטיינות שהגישו והוא מיועד לקהל הרחב של חובבי ההיסטוריה.

כתב העת יוצא לאור ביוזמתה של 'קרן דן מישר' אשר הוקמה בעזרת תרומת סבו של דן, נתן פישר, לזכר נכדו הבכור, והוא נתמך על ידי המכון להיסטוריה באוניברסיטה העברית בירושלים. החל מקיץ 2020 יוצא "היה היה" לאור גם בחסותה של החברה ההיסטורית הישראלית.

מטרת כתב העת לשלב פרסום עבודות מצטיינות של סטודנטים מכל מגוון התחומים ההיסטוריים אשר יכולות לתרום באופן ממשי לקידום המחקר ההיסטורי העברי, מתוך כוונה להעניק הזדמנות להצגת כתיבה איכותית ומעניינת כבר בשנים הראשונות באקדמיה ובעיקר לגרות את סקרנות כל המתעניינים בהיסטוריה – החל ממרצות וסטודנטים וכלה בחובבי ההיסטוריה ותלמידות תיכון.

דווקא נוכח התיחום וההפרדה הנפוצים במחקר ההיסטורי, ובהשראת המכון להיסטוריה של האוניברסיטה העברית, כתב העת שואף לעודד כתיבה רב תחומית והפריה הדדית בין סטודנטים ממגוון התחומים ההיסטוריים ומהמוסדות האקדמיים השונים. הדבר בא לביטוי בהרכב המערכת, שפועלים בה סטודנטים הלומדים במחלקות ובחוגים רבים, וכמובן במאמרים המתפרסמים, הלקוחים מקשת רחבה של נושאים.

לינק לעמוד הפייסבוק

לינק לאתר כתב העת